Bolatický terénní duatlon

Dne 10.06.2013 v 13:06, v kategorii Terenní triatlon

Z letošního třetího ročníku Bolatického triatlonu se díky nepřízni počasí, podmáčenému terénu a ledové vodě stal pouze duatlon.

Přesto na nás po dvou propršených týdnech vykouklo slunce a plavání by dnes mnoho závodníků možná i uvítalo. Každopádně na 80 přihlášených závodníků čekal krátký zahřívací běh na 1,2km, který byl následován 23km horského kola na "převážně zpevněném a suchém povrchu" a závěrečných 7km běhu.

Za TKO jsme vystartovali já, Honza Krhut a Pavel Hurník. První běh byl opravdu rychlý, s Honzou jsme se vlezli pod 4minuty a z depa jsme vyjížděli na předních pozicích. Co nás však čekalo na trati MTB, to se jen těžko popisuje. O pevném povrchu jsme si často mohli jen nechat zdát a suchý jsem nebyl už po prvních kilometrech. Když jsem potřetí předjížděl opět zbloudilého Honzu (značení trati opravdu nebylo dokonalé), tak jsem následně projel bahnitou kaluží hlubokou půl metru a potopil kolo včetně brzd a přehazovačky. Od té chvíle (až do cíle) jsem slyšel nepříjemně dřít brzdové destičky, řetěz skřípal a přehazovačka fungovala na heslo. Pak jsem ještě byl nucen 2x vycvaknout nohu a dopřát si bahenní lázeň až po kotník. Zde se naplno ukázalo, kdo má techniku (já to nebyl) nebo kdo má velké kolo 29´´ (to také nemám) :)

Tak jak tak, na kole jsem já osobně ztratil obrovskou spoustu času a hlavně kontakt s nejlepšími, o mnoho lépe na tom nebyli ani Honza a Pavel. Ten se sice na několi km dostal i přede mě, nakonec ho ale potkala krize a před koncem cyklistické části jsem ho zase předjel.

No a závěrečný běh byla také kapitola sama pro sebe. Ačkoli výsledek není zlý (předběhl jsem téměř desítku závodníků), tak jsem od začátku do konce trpěl a čím déle jsem běžel, tím horší to bylo. Na vině bylo zřejmě teplo a dusno, na které jsme letos nikdo nebyl zvyklý. Nohy neběžely, bolely a celé tělo vypovídalo službu. V cíli nám pak všem bylo na omdlení.

Nakonec jsme si ale závod stejně užili a takovou radost v cíli jsem už dlouho neměl. Čekala nás kofola, dostali jsme kuřátko, energy nápoj a také bidon. Dali jsme si sprchu a pak stejné potěšení dopřáli našim kolům. A co víc, Honza ve své kategorii vystoupal dokonce na bednu!

Výsledky, fotky a info zde: www.bolatickytriatlo…

Vojta

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.