Triatlonová sezóna začíná!

Dne 02.05.2013 v 16:31, v kategorii Klub

Někteří z nás se na novou sezónu během zimy pilně připravovali, jiní regenerovali a o některých nebylo slyšet vůbec. Ovšem začátek triatlonového kalendáře se dostavil velice rychle pro všechny.

Na jaře se konalo jarní soustředění cyklistů a triatlonistů na jižní Moravě v Němčičkách. Z našeho oddílu jsme tam mohli potkat téměř dvě desítky členů a všichni si dali pořádně do těla. Přes celou zimu jsme pak chodili plavat a tréninky na bazéně v Porubě bychom rádi zachovali i přes rok, tedy alespoň do chvíle, než bude možné plavat venku, třeba tradičně na Hlučíně. Určitě také budeme společně trénovat na kole a běh na atletické dráze.

A co nás letos čeká a nemine? Jsou mezi námi silniční a horští cyklisté, běžci, ale především triatlonisti, ať už klasičtí či terénní. Když nebudu zmiňovat velké celorepublikové seriály a české poháry, pak lze nalézt soutěže i v našem regionu.

Začněme triatlonem. Druhým ročníkem pokračují hned dva poháry. Mezinárodní pohár v triatlonu (www.czechtriseries.c… a Beskyterra (www.beskyterra.cz/). První z nich se skládá ze zimního triatlonu, duatlonu a pak už jen silničních či terénních triatlonů. Zato druhý je, jak už název napovídá, čistě terénní. Letos se také objevil krátký pohár 4 různých závodů pro širokou veřejnost, kde se však objevují hvězdy českého triatlonu, horské cyklistiky či běhu. Na každém startu závodu Valachy tour (valachytour.cz/), jak se tento seriál jmenuje, se však sejde až několik stovek hlav, což je vzhledem ke krátkým distancím opravdu mnoho.

Silniční cyklisté mají možnost se zúčastnit celkem 19 závodů poháru SPAC (Slezský pohár amatérských cyklistů - www.spac-os.cz/) či několika závodů poháru MSSC (Moravsko-slezského svazu cyklistiky - mssc.websnadno.cz/Uv… V Jeseníkách se pak tradičně konají klání Jesenického šneka (www.jesenickysnek.co…

Běžci si kolem Ostravy také přijdou na své - dohledat lze dva poháry: MBP a RYBOST. Více informací zde: www.mkseitl.cz/termi…

Vojta Gruchala

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.