LysaCup 2013 - finále

Dne 25.02.2013 v 23:18, v kategorii Klub

V sobotu 23.2. byl posledním závodem z Rajské boudy ukončen letošní ročník poháru LysaCup. Ač po nemoci, nemohl jsem si nechat toto finále uniknout.

Už předpověď naznačovala, že vyvrcholení celého poháru bude stát opravdu za to! Sněžení a velmi silný vítr dával najevo, že v Beskydech vládne stále ještě příroda. Přes všechna televizní, rozhlasová a internetová varování, že bychom v tomto počasí a sněhových vánicích neměli nikam vyrážet (natož na hory), se na startu sešlo opět přes dvě stovky závodníků. Je škoda, že za TKO jsem tam byl samotný.

Byl jsem po delší nemoci a nechtěl jsem, aby se bacil vrátil, proto jsem zvolil velmi vlažné tempo a spíše si užíval tu atmosféru a v neposlední řadě také vzácný čerstvý vzduch. Moje naivní představa, že půjdu pomalu a budu tepovku držet hezky nízko, však velmi brzy vzala za své. Což o to, pomalu jsem opravdu šel :) Ale Hora není jen tak nějaký kopeček a dá každému zabrat. Nahoru jsem se doplazil mezi posledními, ale o umístění tentokrát nešlo. A stejně jako jindy, dostavil se v cíli pocit spokojenosti a radosti z vítězství nad sebou samotným.

Z letošního LysaCupu (mého premiérového ročníku) si odnáším několik poznatků. Parta nadšených organizátorů a obrovská hromada vždy natěšených závodníků dokazáli vytvořit neskutečnou atmosféru celého seriálu. Jako zimní příprava byly běhy výborné, jako relaxace na čerstvém vzduchu však ještě lepší a vůbec nejsilnější byl LysaCup co se týče zážitků.

Finální čísla ještě nejsou k dispozici, ale vzhledem k 17 závodům a průměrné účasti kolem 250 lidí mi vychází číslo 4250 - tolik přibližně odstartovalo závodníků v letošním ročníku! Pokud bychom chtěli počítat jednotlivce, pak známe čísla přesná - alespoň jednoho závodu se účastnilo 678 osob ze 198 týmů! Za TKO se do poháru zapojilo celkem 6 bláznů a ti vynesli naše družstvo až na výborné 32.místo. Nejvíce bodů týmu přinesl Tomáš Sosna (9 startů), který ještě do poloviny poháru bojoval o bednu v juniorech a pravidelně se umisťoval v první dvacítce. Nejvíce účastí (10) zaznamenal Vojta Gruchala, který se v nabité konkurenci nevešel v celkovém pořadí ani do první stovky. Pětkrát odstartovala Lucka Gruchalová, po třech zápisech majít také Pavel Hurník a Martin Prouza. Dvakrát Lysou soutěžně zdolal ještě Tomáš Jakl.

www.lysacup.cz/tym/u… target=blank>Tým TKO

Autor: Vojta Gruchala

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.