Landecká pětka v režii Gruchalových

Dne 03.02.2013 v 17:04, v kategorii Klub

V sobotu 19.1. se konal druhý ročník běžeckého závodu Lowellpro Cross Landecká 5 a 10km. Plánoval jsem běžet desítku, ale kvůli zraněnému kotníku jsem nakonec zvolil trasu poloviční, což se ukázalo jako dobrý tah.

V celém areálu Landek byla spousta sněhu, ale trať neklouzala. Teplota lehce pod nulou byla pro běh vyhovující, přesto se na start postavilo celkem asi jen 60 závodníků, z toho cca 15 na krátkou trať. Obě distance startovaly najednou, delší běžela okruh dvakrát. Z běžců jsem mnoho tváří neznal, ale 5km se mnou běžel i cyklista Tomáš Galuška. Řekl jsem si, že když už nic, porazím aspoň jeho.

Tempo po startu však bylo vysoké a oba s Tomášem jsme usoudili, že běžet v první skupině není nic pro nás. Navíc mě na nerovném povrchu neskutečně trápil podvrtnutý kontník, který se co chvíli hlásil ne zrovna příjemným způsobem. Po úvodních cross pasážích v areálu Landeku se pokračovalo kilometrem rovinky až pod nejtěžší táhlé stoupání. Zde se mi Tomáš začal už povážlivě vzdalovat a vytvořil si slušný náskok. Jenže pak přišlo klesání a to je zase má silná stránka. Šlápl jsem do toho a postupně předbíhal jednoho běžce za druhým. Vzhledem ke společnému startu a stejným startovním číslům jsem však neměl tušení, jak si vedu v rámci krátké distance. Věděl jsem pouze to, že první být nemůžu, dokud nepředběhnu Toma. To se mi nakonec povedlo a poslední kilometr jsem se stále dral kupředu. Cílová rovinka a pro mě konec. Koukám kolem sebe, jestli je tady už někdo z pětky, ale jsem sám, tedy první, což mi v zápětí potvrzuje rozhodčí. Krátký běh mezi ženami zase s přehledem opanovala Lucka. Musím ale upřímně konstatovat, že vzhledem ke konkurenci by na dlouhé trati ani jeden z nás mnoho šancí na bednu neměl.

www.mkseitl.cz/userF… target=blank>Výsledky zde

A aby toho nebylo málo, odpoledne jsme se vydali na večerní Lysá cup. A to byla teprve hloupost! Ani tak nebyla problém únava, ale můj kotník mě začal přímo nenávidět. A nedivím se mu. V tmě na ušlapaném a zledovatělém sněhu dostával pořádně zabrat a tak jsem spíše šel než běžel. Celkové umístění bylo opravdu žalostné, vzhledem k nižšímu počtu účastníků ale ne letošní nejhorší. Každopádně jsem se poučil - chytrý sportovec umí správně zhodnotit, kdy už je lepší regenerovat a uzdravit se, než se zřídit ještě víc...

Vojta

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.