LysáCup po půlmaratonu

Dne 15.01.2013 v 17:12, v kategorii Klub

... nebyl můj úplně nejlepší nápad. V sobotu 12.1. se v Ostravě Třebovicích konal memoriál Jaroslava Dubničky, který se skládá z maratonu, půl a čtvrtmaratonu. V neděli se běželo na Lysou, již podruhé od Mazáku.

Nečekal jsem, že by se našlo dost lidí na to, aby se v zimě na sněhu běžel maraton, ale že na kratší distance se určitě přihlásí lidí dost. Realita mě příjemně překvapila. Maratonců odstartovalo nejvíce - 34 běžců, o 3 méně pak na půlku a dalších 12 na čtvrtmaraton.
Běhalo se od Mlýna, přes řeku Opavu směrem k Odře, tam otočka a zpět, jeden tento "okruh" měl lehce přes 5km. Za TKO jsem startoval opět sám a přihlásil jsem se na 21km dlouhou trať. I přes místy kluzký podklad a teplotu 5 stupňů pod nulou jsem doběhl na výborném 7.místě (z 31) ve svém osobním rekordu 1:39:49. Nebylo to zas tak těžké, jednalo se teprve o můj druhý půlmaraton v životě :) Hlavní závod vyhrál s přehledem ultramaratonec Dan Orálek v čase 2:50:13, který si během závodu i v klidu přezouval obuv.

www.mkseitl.cz/userF… target=blank>Výsledky

Každopádně jsem byl pořádně unavený, tak jsem co nejvíce zregeneroval,abych mohl v neděli běžet na Lysou. Do auta jsme s Luckou naložili Tomáše Sosnu a Jakla, přičemž závodně běžel nahoru pouze první z nich. Už v Ostravici bylo sněhu po kolena, proto bylo jasné, že výběh po modré turistické značce nebude procházkou pro žádného z 230 přihlášených závodníků. A taky že nebyl. Osobně jsem trpěl skoro celou dobu, nohy bolely a nechtělo se jim. Začal jsem ale opatrněji zezadu a pak se jen prokousával směrem kupředu. Konečný čas 1:07:15 byl nakonec uspokojivý a stačil na 146. místo, což ani nebyl můj letošní nejhorší výsledek. Trápil se i Tomáš Sosna, který pomalu zjišťuje, že bez tréninku se mu běhá hůře a pomaleji. Kdo by to byl řekl! Se svým časem (54:06) ani zatím nejhorším místem (47.) spokojen nebyl, přeci jen má v plánu bojovat o celkovou bednu ve své kategorii.

www.lysacup.cz/zavod… target=blank>Výsledky

Vojta

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.