První místo v Kobeřicích!

Dne 14.01.2013 v 23:05, v kategorii Klub

První lednovou neděli jsem se vypravil do Kobeřic, trošku si zaběhat na čerstvém vzduchu po lehké novoroční rýmičce a kašílku.

Bohužel, hned jak jsem vystoupil z auta, praštil mě do nosu (i do očí) smog hustější než v Bohumíně. Bylo lehce pod nulou a tak lidé do kotle házeli vše, co jim přišlo pod ruku. Bylo skvělé pozorovat, jak má kouř z každého komínu jinou barvu... Tolik k čerstvému vzduchu na venkově :)

Na výběr byly dvě délky závodu a to hlavní trať na 9,4km nebo kondiční na 4,7km. Po nemoci jsem to nechtěl hrotit a vybral si kratší variantu, kterou měly mimojiné povinnou také všechny ženy a dívky.

Start byl hromadný a sešlo se nás tam 68, z toho 25 lidí na kratší trať. Tempo udával Aleš Miko a tak se čelo závodu rychle osamostatnilo. Ani já jsem nevydržel déle, než 1km. Běžel jsem tak v druhé skupince, kde jsem si hlídal prvního závodníka z kratší trati. Profil byl zvlněný, což mi nevadilo. Zhruba 1,5km před cílem se k nám začal rychle přibližovat další závodník z krátké distance. Oba borci byli polští junioři, tak je jasné, že jsem se nemohl nechal dohnat, protože by mě ve finiši zřejmě přesprintovali. Proto jsem to zkusil napálit hned a doufal, že to ten kilometr vydržím. No, byl to jeden z mých nejdelších kilometrů v životě, ale povedlo se. V cíli jsem byl na své trati první ve výborném čase 17:37. A pouhých 6 sekund za mnou doběhli oba poláci s dvousekundovým odstupem mezi sebou. Moje radost z premiérového vítězství v bězích v životě byla větší než únava a tak jsem si nezávodně celý okruh dal ještě jednou jako výklus. Nemalou radost mi pak ještě udělala cena pro vítěze - basa piv :)

www.mkseitl.cz/userF… target=blank>Výsledky

Vojta

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.