Vánoční běžecké svátky

Dne 27.12.2012 v 10:53, v kategorii Klub

Někdo tráví vánoční svátky nekonečnými návštěvámi příbuzenstva, posedáváním před televizí a přejídáním se cukrovím. My pracující sportovci jsme rádi, že si alespoň přes vánoční svátky můžeme užít trochu denního světla venku.

My pracující sportovci, kteří v zimě do práce vstávají před rozbřeskem a vracejí se po západu slunce, jsme rádi, že si alespoň přes vánoční svátky můžeme užít trochu denního světla. Tak proč ho nevyužít třeba k účasti na některých běžeckých závodech v blízkém okolí, a že jich je v tuto vánoční dobu více než dost.

V sobotu 22.12. jsme se zůčastnili 8. etapy Lysa cupu z Ostravice. Při té jsme si sice moc slunečního svitu neužili, jelikož to byla etapa noční, ale zato atmosféra byla opravdu vánoční. Na startu opět obdivuhodných 250 běžců, většina vybavena čelovkami. díky kterým vytvořili krásný zástup světlušek škrábajících se na vrchol Lysé. Počasí nám přálo, nahoře -6°C a foukat začalo až u vrcholu. Cestou dolů se většina z nás svezla taky po zadku, hodně to klouzalo. Za TKO startovali opět jen Tomáš Sosna (22. místo, 49:11) a Vojta Gruchala (106. místo, 58:18).

www.lysacup.cz/zavod… target=blank>Výsledky

Na Štědrý den se tradičně běhají 4km v Jilešovicích. Letos se postavil na start rekordní počet 66 borců (z toho 16 žen). Trať vede z Jilešovic přes louku ke hrázi Hlučínské štěrkovny, a pak už jen po asfaltu do Kozmic a odtud zpět do Jilešovic. Před výběhem k hrázi to hodně klouzalo a pěkně jsme se zablátili, jinak ale bylo počasí pro běh ideální. Za TKO startoval pouze Vojta. Sice tvrdil, že se mu moc dobře neběželo, ale 14. místo v čase 15:27 je pěkné. Vítěz Radim Kasalík zvládl trať za 13:06.

www.mkseitl.cz/userF… target=blank>Výsledky

Tradiční je také Štěpánský běh Porubou. Na trať měřící 13,5km, která vede v podstatě celou Porubou, se za pěkného počasí vydalo 130 běžců. Za asistence policie na rizikových přechodech a nevěřícných pohledů některých chodců všichni závod bezpečně absolvovali. Vojta, opět jako jediný zástupce TKO, byl s časem 55:56 minut spokojen, skončil na pěkném 28. místě.

www.mkseitl.cz/userF… target=blank>Výsledky

Autorka: Lucka Gruchalová

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.