Memoriál otce Jožky

Dne 12.05.2014 v 17:36, v kategorii Běh

Ve Stěbořicích u Opavy se ve čtvrtek 8.5. konal první ročník přespolního běhu na 4 a 10km.

Původně to měl být malý vesnický závod jako pocta tragicky zesnulému otci Jožkovi. Jenže pěkná trať, příjemné prostředí a hezké počasí nalákalo do Stěbořic přes 250 závodníků! A přitom bylo na dvou tratích vypsáno pouze 6 kategorií. Na dlouhé pouze muži a ženy, na krátké pak navíc žáci a žákyně. Za 50Kč startovného byla v ceně bageta a pití na občerstvovačkách, opravdu hodně muziky za málo peněz. Už při prezentaci jsem potkal naši borkyni Zoe, pro kterou to byl téměř domácí závod.

Ačkoli bych normálně běžel 10km, respekt z nedělního maratonu mě donutil se přihlásit na trať kratší, stejně jako Zoe. I přes 150 soupeřů však závod probíhal v naprosté pohodě. Vytvořil jsem na čele dvojici s mladým Opavským atletem Davidem Králem (který měl taky v neděli maraton v Praze, pouze jako štafetu středních škol), se kterým jsme se šetřili a přesto si bezpečně hlídali první pozice. Ty jsme opustili pouze na pár minut, když jsme na rozcestí špatně odbočili. Ale vzít si vedení zpět netrvalo dlouho a za chvilku jsme již opět vyklusávali sami. Celou jsme si povídali. Dozvěděl jsem se, že se specializuje na 800m a že drží v republice 8. nejlepší čas v roce. A jelikož z něj pak vypadlo, že má 4km za 14minut, věděl jsem, že je vlastně pořadí předem určeno už od startu. Přesto jsem zkusil jeho nástup před cílem zachytit a držel se ho, což ho evidentně překvapilo, protože nebyl zvyklý, aby mu někdo ve finiši v rychlosti cca 25km/h vzdoroval. No vyřešil to nejlépe, jak mohl - pár metrů před cílem podruhé zrychlil a definitivně zlomil můj zoufalý odpor. Udělal bych to stejně, být na jeho místě. Pak se pár minut nic nedělo, až začali dobíhat další. Velmi brzy se objevila Zoe, která vyhrála nejen žačky, ale porazila i všechny ženy celkově. Dokonce se jí k mému údivu povedlo v běhu i upadnout :)

Celkově tedy vezeme ze Stěbořic dvě placky za první a druhé místo a hlavně jsme si oba závod i pohodovou atmosféru pořádně užili! No a taky nás natáčela TV Noe a že prý budeme v televizi na ČT2 v křesťanském magazínu. Tak jsme zvědavi! :)

Vojta

Výsledky: ulozto.cz/xZGoAUKs/v…

Komentáře k článku


09.05.2018 v 23:11 -
Sorry, ale když se na to povídání podívá nestranník, jako jsem já, vidí jen sebechválu a přehnaný egoismus. Přál bych si, aby veřejné závody měly kategorii pro registrované atlety, kde by si mohli honit ego takoví, jako jste vy, mezi sobě rovnými a nekazili tak možnost hobíkům umístit se ve VEŘEJNÉM běhu na pěkném místě. za mě jste jen floutci, co nemaj na to, aby uspěli mezi sobě rovnými.


Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.