Dolní Lhota a Porubajk

Dne 02.05.2014 v 16:18, v kategorii Běh

Sobota 26.4. patřila dvěma klasikám - běžecká Dolnolhotská 10 a MTB maraton Porubajk.

Dlouho jsem se nemohl rozhodnout, který závod obohatím svou přítomností, ale jelikož jsem Porubajk jel již 3x a v Dolní Lhotě jsem zatím nikdy neběžel, rozhodnutí bylo jasné. Na startu se sešlo 350 běžců, mezi nimi i týmový kolega Tomáš Sosna. Jednalo se o mistrovství kraje v silničním běhu s certifikovanou délkou 10km, byť lehce zvlněnou.

Akce to byla veliká a dobře zajištěná, běželo se na uzavřené silnici! Z počátku jsem vystřelil, ale když jsem po 1km viděl vedle sebe stále Tomáše, bylo mi jasné, že do této skupiny nepatřím a brzy bych vytuhnul. Přesto jsem se tempo snažil udržet, běžel jsem se svým kamarádem a soupeřem z týmu GB!!! (Drew), protože vím, že je lehce lepší a když se budu mooooc snažit, jsem schopen jej porazit. Očekávání se naplnily, uvisel jsem ho až do posledních 500m a pak jsem zavelel k útoku. Bylo z toho překonání osobáku o více než minutu - o desítce za 37:35 se mi letos ani nesnilo! A také pěkné 24. místo v těžké konkurenci. Tom doběhl samozřejmě ještě dvě minuty přede mnou a stačilo mu to na celkové 9.místo a pricemoney.

Po závodě jsme pokecali, Tom pobral metaxu z tomboly a vydali se na Porubajk, podpořit naše oddílové bajkery. Závodilo jich také dost - Martin Prouza, Ondra a Pája Hurníkovi, Tom Jakl a další. I přes technické problémy Ondry a jeho týmu se klukům podařilo získat medaili v kategoriích středních škol. Celkově se na krátké trati umístil nejvýše Tom Jakl.

Vojta

www.dolnolhotskadesi…
www.skodabike.cz/ost…

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.