Dobroslavický duatlon

Dne 30.04.2014 v 17:14, v kategorii Duatlon

Triatlon klub Ostrava se v plné síle sešel na tradičním jarním Dobroslavickém duatlonu.

Tento duatlon každoročně zahajuje triatlonovou sezónu v našem regionu a je zvykem, že se zde sejde nejhojnější zastoupení nejen členů našeho oddílů, ale také přátel, kamarádu a přiznivců tohoto sportu vůbec. Někteří pomáhají s organizací ostatní závodí. Jelikož náš oddíl již stárne (některým už táhne na dvacet!), má každý druhý závodník něco polámaného. Jednoho bolí kolínko, jiného patička a ten zas má bebínko na nožičce. A to nepočítám ty, které schvátila rýmička či dokonce lenost! A tak, ačkoli se na závodě sešlo přibližně 20 našich členů, v jednotlivcích startovali jen 4 stateční - Zoe Zdražilová, Martin Prouza, Pája Hurník a Vojta Gruchala. Musím ale zmínit, že další se zapojili ve štafetách, každý dělal, co mu zdraví dovolilo - Tom Jakl, Ondra Hurník a Tomáš Sosna.

Začalo se závodem dětí, tam Zoe nestačila pouze na jednu soupeřku a skončila v kategorii na krásném druhém místě. Poté startovaly hlavní kategorie. Zde bylo od začátku jasné, že nejsilnější budou štafety. Viděli jsme v týmech jak kvalitní běžce, tak elitní cyklisty. Ale poskládaní byli různě a tak měl šanci na vítězství každý. Tomáš Sosna rozběhl závod velmi solidně a předával Ondrovi Hurníkovi na druhém místě. Tom Jakl na kolo vyrazil o něco (něěěěco) později. Zajel však nejrychlejší cyklistický čas celkově a výrazně svou štafetu posunul vpřed. V běhu ale opět úřadovali jiní a tak s parťáekm bral jen na brambory. To Tomáš Sosna to v běhu opět drtil a dotáhl tým s Ondrou na hezké třetí místo. Dvacet sekund chybělo na druhé, dvě minutky na vítěze.

V jednotlivcích jsme pak v mužích měli zastoupení po jednom v kategorii - Martin do 29let, Vojta 30-39let a Pája 40-49let. Vojtovi pomohla běžecká zimní příprava na květnový maraton a tak v prvním běhu ztratil jen dvě minutky na nejlepší. Za další 3 minutky už na kolo nasedali Pája s Martinem. Nadprůměrným výkonem na kole se Vojta dostal na medailové pozice a za nemalého fandění kamarádů dokázal udržet třetí místo ve své kategorii - životní úspěch! Pár minut za ním doběhl Martin, který o několik desítek sekund porazil Páju. V kategorii skončili kluci 11. a 10.

A pak už se jen pilo, jedlo, hodovalo, fotilo, rozhovory pro tisk a média, znáte to... Večer jsme pak ještě detailně rozebrali průběh závodu v Garáži a odebrali se regenerovat!

Vojta

Výsledky, foto a další info na webu cyklo.matera.cz

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.