Běhy na Prajské

Dne 14.04.2014 v 16:05, v kategorii Běh

V sobotu krásný hasičský 1/4maraton okolo Hlučínské štěrkovny a v neděli 20 kiláků v lesích okolo Bolatic!

Před ostrým startem triatlonové sezóny (už tuto sobotu v Dobroslavicích!) jsem ještě ladil běžeckou formu (chápejte - "pořádně jsem se zmrtvil") v Jilešovicích a následně v Bolaticích. V sobotu se běžel Jilešovický velikonoční hasičský čtvrtmaraton okolo Hlučínského jezera. Závod byl součástí MBP (Moravský Běžecký Pohár), takže přilákal spoustu elitních běžců (celkem 76), kteří nakonec i pokořili traťový rekord. Kolem jezera bylo trošku blátíčka, takže byl běh alespoň zajímavý. V cíli jsem byl 12. celkově a hlavně spokojen, v kategorii z toho bylo 7. místo.

Závod se bohužel kryl s další klasikou - Veřovickou desítkou, kam se vypravil Tomáš Sosna, a tak jako minulý týden v Ludgeřovicích na 15km a týden předtím v Kravařích, urval i tentokrát bednu!

Víkend byl navíc ve znamení prvních bajků - v Bolaticích se v sobotu jela třicítka! Trať byla relativně suchá a údajně rychlá. Cyklisti z TKO však už mají zřejmě natrénováno až až a tak byste je na startu hledali marně.

Hned v neděli se ale v Bolaticích běžela desítka a hlavní závod na 20km. S distancí jsem dlouho váhal, až mě žena přihlásila na 20km a já neměl na výběr. Vzal jsem to tréninkově a s důstojností doběhl někde v první polovině startovního pole. Žena, ač po Jesenické horské výzvě (36km přes Praděd, Šerák, Dlouhé stráně, ...), doběhla kousek za mnou a zase brala bednu za druhé místo, ačkoli ještě 4km před cílem vedla. Konkurence měla ale v závěru více sil.

Odkazy na výsledky a fotky jsou zde:
www.mkseitl.cz/
bolatickadvacitka.wz… scbolatice.cz/

Vojta

Komentáře k článku
Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.