Jesenický zimní triatlon

Dne 03.03.2014 v 16:03, v kategorii Terenní triatlon

Triatlon v zimě a na Pradědu? Tak určitě!

První březnový víkend patřil již čtvrtému ročníku Jesenického zimního triatlonu. Letos se jednalo o mistrovství ČR a Slovenska a podle toho také vypadalo startovní pole - našlapané! No a jak už to tak bývá, na soustředění v Petříkově jsme se s ostatními kamarády hecli a já (Vojta) s Tomášem Jaklem se na tento adrenalinový zážitek přihlásili.

Odvážný to čin. Ze startovky vyplynulo, že budeme opravdu jedni z mála amatérů mezi československou elitou. Ale nevyměkli jsme a v sobotu brzo ráno opravdu na Praděd vyrazili. Počasí nám přálo, svítilo slunce a teplota byla lehce nad nulou. Dobře jsme ale věděli, co nás čeká: 8,5km na bajku z Karlovy Studánky nahoru k chatě Kurzovní, z čehož poslední kilometr a půl na sněhu, pak dva čtyřkilometrové okruhy na běžkách a nakonec výběh k vysílači a dolů do cíle.

Před závodem jsme vyjeli nahoru a kolem desáté hodiny připravili věci v depu. Bruslaři to měli jednoduché, ti běžky nemuseli mazat vůbec. Já jsem ale klasikář a tak jsem namazal... A odzkoušel... A drželo to, hurá! Zpátky dolů na start ke kolům.

Ve 12.15 odmávl hlavní rozhodčí start a vyrazili jsme celkem svižně Karlovou Studánkou po kočičích hlavách nahoru. A když píšu svižně, myslím tím bomby jak cyp! Jakš takš jsem uvisel aspoň na Hvězdu, ale pak nechal všechny jet. Naštěstí jsem měl ještě pár závodníků za sebou, tak jsem si mohl jet svoje. Kolo bylo nakonec to nejpříjemnější... Ikdyž poslední km v polozmrzlém a rozdupaném sněhu, to bylo něco. Ale do depa jsem se vyškrábal a neměl jsem až tak propastnou ztrátu. Zatím. Tomáše jsem míjel, když vyjížděl na běžkách z depa.

Nu což, natěšen na běžkařskou část jsem přezul boty (vázat tkaničky, to byl zážitek!) a běžel nazout lyže. První pokus o odraz, druhý, třetí... a nic! Za ty 3 hodiny, které uběhly od přípravy běžek se sníh totálně změnil, sluníčko svítilo, teplota stoupla, zmrzlá stopa byla místy vodnatá... No co už, mazání na tyhle podmínky nemám (a nejsem sám) a tak zkouším bruslit. Jde to, ale... V prvním kopci (dvoukilometrovém!) běžky sundávám a běžím nahoru po svých, s běžkama a hůlkama v ruce! A světe div se, předbíhám i některé bruslaře! Na elitu samozřejmě nemám, ti valí neskutečně. Bohužel běhání v takových botech a s běžkama mi dávalo zabrat a tak přišlo nevyhnutelné - přechod do chůze. A pěkná procházka s běžkama až nahoru na kopec. Tam jsem ale lyže znovu nazul a užil si parádní sjezdík! No jo, ale co dole? No co asi - zpátky pěšky nahoru, podruhé! To už na trase zůstali jen "klasikáři" a další chudáci s běžkama v rukou. Odtrpěli jsme si druhé kolo a těšili se do depa na pořádné boty a běžeckou část. Prakticky celé startovní pole bylo v tu chvíli už dááávno u vysílače a jak jsem mohl za chvilku sledovat, první borec vběhl do cíle jen pár chvilek poté, co jsem vyběhl z depa.

Naplněn skvělým pocitem, že už můžu kopec běžet potřetí ale konečně bez běžek, se mi utíkalo dobře. Nikam už jsem se nehnal a rozhodl se užívat si krásného prostředí. Jenže až tehdy jsem si všiml, že se někdy muselo zatáhnout a začlo nepříjemně pofukovat. Nu což, běžím, ať je to rychle za mnou. Jenže vysílač je celý zahalen v mracích a není vidět ani když jsem skoro pod ním. Sluníčko nikde a fouká silný a velmi mrazivý vítr. Vůůůbec ale nejsme spocení! Paráda! O důvod více zrychlit a být co nejdříve dole v cíli a následně v teple. To se mi daří v celkovém čase 2hodin a 4minuty, Tom doběhl 15minut přede mnou a přesto ztratil 17min na vítěze - mistra Slovenska. Oba jsme ale byli spokojení, že jsem to zvládli. Jestli ve zdraví, to se teprve ukáže.

To hlavní nás ale teprve čekalo - naše jediná šance na vítězství - tombola! Už předem jsme věděli, že si jedeme pro hlavní cenu - týdenní pobyt v Maroku! Já nebo Tom to přeci musíme vyhrát, 71 závodníků, šance je veliká! A představte si, taky že ano! Do Maroka se podívá Tom! Nálada byla hned veselejší a závod se zdál nakonec super :) Jak se říká - zkusit se má všechno. A jak dodávám já - něco jen jednou!

Výsledky, fotky a články zde:
www.czechtriseries.c…
renatice.rajce.idnes…
hanabeda.rajce.idnes…

Vojta

Komentáře k článku


05.03.2014 v 09:09 -
Ahoj kluci - díky za super report ! Opravdu mne pobavil váš pohled na závod a vaše zážitky Smíchy se válím po zemi Myslím výhra v tombole absolutně zasloužená a děd Praděd na to jistě dohlídnul aby se to dostalo do správných rukou. Jen doufám, že do příštího roku přehodnotíte své rozhodnutí a znovu se zůčastníte. ahojda Renatice


Přidat komentářJméno
Email Pokud si přejete abychom vás mohli zpětně kontaktovat,uvědte prosím vaši emailovou adresu
Zpráva
Dvanáct
(napište číslicí)

Partneři

Partnerské weby

Další články

Oravaman 2016 - velmi intenzivní zážitek

Mezi triatlonisty je slovenský Oravaman pojem a v posledních letech se závod řadí mezi nejkrásnější triatlony v Evropě s pravidelnou účastí závodníků z 30ti a více zemí.

Zoe - naše jednička

Úspěchů za rok 2015 měla Zoe Zdražilová nepočítaně. Kde jen začít?

Úspěchy v roce 2015

Rok 2015 je již dávno za námi a s ním i spousta oddílových úspěchů. Pojďme si je představit.

Jarní soustředění Němčičky 2016 - přihlášky

Přihlášku na jarní soustředění v Němčičkách najdete na prihlasky.triatlonklubostrava.cz.

Triatlon Rýmařov

V sobotu 25.7. se konal už 21. ročník silničního triatlonu v Rýmařově.